Svenska, English Facebook Twitter Instagram

Vad vill du uppleva i Norrköping?

Hitta platser, evenemang, hotell, restauranger och annat att besöka och boka i Norrköping.

Personal

Ledningsgrupp


Personal Magnus
Magnus Nilsson, VD

magnus1.nilsson@norrkoping.se
Tel: +46 (0)11-15 50 58

Personal Christina
Christina Leinonen, Turistchef

christina.leinonen@norrkoping.se
Tel: +46 (0)11-15 50 56

personal_mattias
Mattias Persson, Evenemangsansvarig
mattias.persson@norrkoping.se
Tel: +46 (0)11-15 50 25

 

Ekonomi


Personal Annika
Annika Rasmusson, Ekonomiansvarig

annika.rasmusson@norrkoping.se
Tel: +46 (0)11-15 50 54

 

Turistbyrån


personal_christina_w
Christina Wahlin, Biljettbyrå

christina.wahlin@norrkoping.se
Tel: +46 (0)11-15 51 00

Personal Vivi
Viveca Valgren, Turistinformatör
viveca.valgren@norrkoping.se
Tel: +46 (0)11-15 50 09

Personal Petra
Petra Östelius, Turistinformatör

petra.ostelius@norrkoping.se
Tel: +46 (0)11-15 50 13

personal_kerstin
Kerstin Volminger, Turistinformatör

kerstin.volminger@norrkoping.se
Tel: +46 (0)11-15 50 11

Lizette Björnström, Turistinformatör
lizette.bjornstrom@norrkoping.se
Tel: +46 (0)11-15 50 12

 

Evenemang


Personal Carita
Carita Nordh, Evenemangskoordinator

carita.nordh@norrkoping.se
Tel: +46 (0)11-15 50 15

Personal Maria
Maria Olofsson, Evenemangskoordinator

maria.olofsson@norrkoping.se
Tel: +46 (0)11-15 50 16

Personal Robin
Robin Bohlin, Evenemangskoordinator
robin.bohlin@norrkoping.se
Tel: +46 (0)11-15 50 32

 

Marknad


Personal Sofia
Sofia Backman, Marknadskoordinator (Tjänstledig till september 2017)
sofia.backman@norrkoping.se
Tel: +46 (0)11-15 50 53

Personal Martin
Martin Lidman, Webbredaktör/Grafisk formgivare
martin.lidman@norrkoping.se
Tel:+46 (0)11-15 50 19

Personal Cissi
Cecilia Kalén, Destinationsutvecklare/Marknadsassistent

cecilia.kalen@norrkoping.se
Tel: +46 (0)11-15 50 55


Susanne Arvidsson, Marknadsassistent
susanne.arvidsson@norrkoping.se
Tel: +46 (0)11-15 50 52

 

 

 

East Sweden Covention Bureau


Personal Nico
Nico Nauta, Affärsutvecklare

nico.nauta@escvb.se
Tel: +46 (0)11-15 50 08